twinning

Projekt eTwinning

Twinning to społeczność szkół w Europie.

Co to jest eTwinning? eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół
w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich.

Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć
w ramach różnych dziedzin krótko – i długoterminowe partnerstwa.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet, współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, promuje naukę języków obcych, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Więcej informacji na stroniehttp://www.etwinning.pl

Zaangażowanie naszej szkoły w projekcie e Twinning

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od listopada 2019r. nasza szkoła bierze udział w partnerskim projekcie eTwinning pt. „My country, my pride” ze szkołą partnerską w Chorwacji. W realizację projektu zaangażowana jest klasa 6a pod opieką p. Magdaleny Gałach. W trakcie realizacji będziemy poznawać kulturę, tradycyjne jedzenie, znane osoby oraz atrakcje turystyczne naszego partnerskiego kraju. W listopadzie klasa 6a przygotowała plakaty dotyczące polskich symboli narodowych, a w grudniu- kartki ze świątecznymi życzeniami. Po przerwie świątecznej nasi uczniowie mogli zapoznać się z chorwackimi symbolami narodowymi, a także otrzymali kartki od przyjaciół z Chorwacji. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych dotychczasowych działań.

Na początku lutego 2020r. podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 6a przygotowali pyszne pierogi. Był to kolejny etap projektu międzynarodowego eTwinning ze szkołą partnerską w Chorwacji mający tym razem na celu poszerzenie słownictwa kulinarnego, rozwijanie współpracy zespołowej, wymianę przepisów między naszymi krajami a co za tym idzie poznawanie tradycyjnych potraw.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa najpierw opracowała po angielsku przepisy na trzy rodzaje pierogów: z serem, z grzybami i z mięsem, a na kolejnej lekcji wspólnie zabrali się za ich przygotowywanie. Po ulepieniu wszystkich pierogów uczniowie mogli je ugotować dzięki skorzystaniu ze szkolnej kuchni. Gotowanie odbywało się w wesołej atmosferze i wszyscy mogli się poczuć jak prawdziwi kucharze.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

W roku szkolnym 2020/2021 klasa dwujęzyczna 7b kontynuuje po klasie 6a rozpoczęty w zeszłym roku szkolnym projekt międzynarodowy eTwinning pt. „My country, my pride”. Uczniowie klasy 7b zajęli się częścią związaną z zapoznaniem chorwackich uczniów ze znanymi Polakami. W tym celu każdy uczeń wybrał jego zdaniem najbardziej znanego Polaka w świecie i napisał o nim krotki opis po angielsku.

Z niecierpliwością czekamy na opisy znanych Chorwatów!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy dwujęzycznej 7b przygotowali kartki z życzeniami dla uczniów ze szkoły partnerskiej w Chorwacji. W związku z sytuacją związaną z epidemią Covid-19 kartki zostały przekazane drogą elektroniczną.

Franciszek Pasternak, uczeń klasy dwujęzycznej 7b, napisał artykuł po angielsku pt. „My hobby – skateboarding” do strony English Corner poświęconej nauce języka angielskiego. Franek dzieli się w artykule historią jak zaczął swoją przygodę z deskorolką i podaje rady dla początkujących.

Artykuł można w całości przeczytać w Nr 4/2020 szkolnej gazetki Sandor. Serdecznie zapraszamy do czytania!