kultura zydowskazapros na lekcje

Odkrywamy tajemnice kultury żydowskiej

בוקר טוב, czyli „dzień dobry” w języku hebrajskim. Chętni uczniowie z naszej szkoły, dzięki p. Izabeli Radziuk-Śliwińskiej (nauczycielce z Gdyni), zostali zaproszeni do odkrycia tajemnic kultury żydowskiej. Zwyczaje, muzyka, alfabet hebrajski oraz słowa „diaspora”, „szabat” to tylko zarys tego, czego dowiedzieliśmy się podczas lekcji. Poznaliśmy niezwykłe ciekawostki na temat kultury żydowskiej: kuchnia koszerna, działanie windy szabatowej, „czytanie” książki przez idącego mężczyznę. Już wiemy dlaczego tak jest! Nie pominęliśmy również trudnych tematów, wirtualnie odwiedziliśmy Yad Vashem. Zobaczyliśmy piękno i różnorodność innych kultur, a także wiemy w jakie dni planować podróż do Izraela.