Wycieczka do Ostródy 3-7 listopada 2022

W dniach 3-7 listopada 2022r. uczniowie z klas V-VIII, którzy uczą się języka polskiego jako obcego przebywali w Domu Polonii w Ostródzie. Podczas kilkudniowego pobytu dzieci wzięły udział w warsztatach terapeutycznych oraz doskonaliły umiejętności językowe i komunikacyjne.

Nie zabrakło także zajęć integracyjnych oraz wycieczek edukacyjno-krajoznawczych. Odwiedziliśmy m.in. Malbork, Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku oraz zamek w Ostródzie.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej w Ostródzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych i spotkaniach integracyjnych.

Czas wolny spędzaliśmy czynnie odpoczywając na basenie, w parku trampolin oraz wzięliśmy udział w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez miejscową społeczność.

Uczniowie, doceniając pracę organizatorów, którzy przygotowali bardzo bogaty program pobytu postanowili opisać swoje wrażenia w szkolnej gazetce. Oto niektóre wypowiedzi:

Warunki w hotelu były znakomite: noclegi w przytulnych pokojach, dużo wolnej przestrzeni, duże sale edukacyjne do pracy z psychologiem, trenerem języka polskiego”. Czuliśmy się komfortowo.”

Jedzenie było bardzo smaczne i urozmaicone, a obsługa hotelu bardzo życzliwa. Czułam się, jak w domu.”

„Zamek w Malborku to wspaniała, niesamowicie piękna i magiczna budowla. Historia o nim była bardzo ciekawa. Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy.”

„5 listopada 2022 r. odwiedziliśmy takie miejsce jak Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku. Dowiedzieliśmy się z czego jest zrobione szkło. Spędziliśmy z grupą dużo czasu. Bardzo jestem zadowolona”.

„To była wspaniała wycieczka do Ostródy! Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony i wziąłem udział w każdym wydarzeniu.”

Bardzo interesujące były zajęcia z lektorką języka polskiego -p. Kasią. Poznałem wiele polskich piosenek. I nauczyłem się pisać sprawozdanie”.

„Codziennie po kolacji spotykaliśmy się z p. Marzeną i p. Dawidem na zajęciach integracyjnych. Dzieliliśmy się wrażeniami z dnia i prowadziliśmy gry grupowe, w których każdy musiał  tak pracować, aby zrozumieć, że nasza grupa powinna działać razem”.

„Wycieczka bardzo mi się podobała, bo byliśmy na niej wszyscy razem. Lubię moich kolegów z SP 132. Dyrekcji i nauczycielom dziękuję za zorganizowanie wycieczki”.