Wizyta klasy 8B w Izbie Pamięci

W dniu 24.11.2022 roku, klasa 8b udała się do Izby Pamięci, znajdującej się w
Parku Powstańców Warszawskich na Woli. Placówka poświęcona jest pamięci ludzi, którzy zginęli w trakcie Powstania Warszawskiego – żołnierzom, jak i cywilom.
Miejsce jest klimatyczne, dzięki czemu prezentowane tam informacje były
łatwo przyswajane przez uczniów. Ósmoklasiści zwiedzili dwie sale: pierwsza poświęcona była historii tego miejsca; pomieszanie pełne było nowoczesnego sprzętu (takiego jak ekrany dotykowe, czy telewizor). Tu również uczniowie wysłuchali wywiadu z panią Wandą Traczyk- Stawską z przesłaniem, iż to właśnie od młodego pokolenia zależy pamięć o pomordowanych na Woli w czasie Powstania Warszawskiego. W drugiej sali dzieci zastały makietę z mapą wojennej Warszawy. Na tej ekspozycji szpilkami z czerwonymi końcami zaznaczone zostały miejsca, gdzie doszło do zbrodni na ludziach. Niestety historia najwięcej owych szpil wbiła w dzielnicę Wola. Następnie uczniowie udali się na cmentarz powstańczy, gdzie minutą ciszy uczcili pamięć poległych za wolną Polskę.