Uroczyste zakończenie szkoły podstawowej przez uczniów klas ósmych

Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. Z tejże okazji 23 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie szkoły podstawowej przez ósmoklasistów. W tym roku szkolnym pożegnaliśmy aż pięć klas ósmych. Na uroczystość przybyli liczni goście- dyrektor szkoły Pani Katarzyna Górecka, wicedyrektorzy szkoły Pani Elżbieta Świderska i Pani Joanna Krzemińska, wychowawcy klas ósmych, nauczyciele uczący w klasach ósmych, rodzice uczniów, w tym przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie klas ósmych oraz przedstawiciele klas siódmych.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klas ósmych oraz ceremonia przekazania sztandaru szkoły klasom siódmym. Oczywiście nie zabrakło części artystycznej uroczystości przygotowanej przez ósmoklasistów i ich wychowawców. Składała się ona z części humorystycznej, dotyczącej dyrekcji, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły oraz części wokalnej, w której uczniowie zaśpiewali piosenkę „Sofia” Alvaro Solera oraz „Piosenkę na zakończenie szkoły” pod melodię znanego utworu „Mama mia” Abby. Nie zabrakło podziękowań od ósmoklasistów dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców. Podczas uroczystości Pani Katarzyna Górecka wraz z wychowawcami rozdała świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Każdy absolwent otrzymał własnoręcznie napisany przez Panią Dyrektor list pożegnalny. Pani Katarzyna Górecka odczytała również długą listę uczniów klas ósmych, którzy szczególnie wyróżnili się zdobytymi osiągnięciami w nauce i w sporcie. Następnie dyrekcja szkoły podziękowała nauczycielom i rodzicom absolwentów za całoroczną pracę oraz skierowała kilka zdań do byłych już ósmoklasistów życząc im dalszych sukcesów oraz wspaniałych wakacji. Podczas akademii do grona Honorowych Przyjaciół Szkoły włączono Pana Michała Ołowskiego.

Po zakończeniu uroczystości odbyły się w wyznaczonych salach ostatnie już spotkania z wychowawcami, podczas których wszyscy ósmoklasiści otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wychowawcy złożyli życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym i na kolejnych etapach edukacyjnych. Było uroczyście, miło i wzruszająco.

My też życzymy naszym absolwentom sukcesu w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej oraz ciekawych i niezapomnianych wakacji 🙂