THE BIG CHALLENGE 2021

14 kwietnia 2021 r. odbył się międzynarodowy konkurs, the Big Challenge.

CO TO JEST THE BIG CHALLENGE ?

The Big Challenge to konkurs ONLINE z języka angielskiego, skierowany do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Atrakcyjny wizualnie, interaktywny, który dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zawiera komponent audio, umożliwiający uczniom przetestowanie umiejętności rozumienia ze słuchu. Konkurs odbywa się raz w roku w kilku krajach w Europie.

Test online składa się 45 pytań, o różnych poziomach trudności. Do każdego pytania podane są cztery propozycje odpowiedzi, zadaniem ucznia jest wybrać jedną, poprawną odpowiedź. Pytania sprawdzają zarówno umiejętność rozumienia ze słuchu jak i tekstu pisanego. Test zawiera pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach i tekstach, a także pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i cywilizacji. Dla każdego poziomu językowego przewidziano odrębny kwestionariusz pytań, odpowiadający kryteriom określonym przez CEFR. Uczniowie mają 45 minut na rozwiązanie testu.

Mamy zaszczyt poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu wysokie noty zdobyli następujący uczniowie:

Marcel Sikora kl. 4a

Maja Kurek kl. 5a

Monika Wójcik kl. 6a

Oliwia Hańska kl. 7b

Oliwia Sikora kl. 8b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!