Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

Opublikowany

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Rywalizację o tytuł mistrzowski prowadzono w dwóch kategoriach  wiekowych: I kategoria (kl. IV-VI) oraz II kategoria (kl. VII-VIII).

Uczestnicy konkursu pisali dyktanda  sprawdzające  umiejętność stosowania  zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.  Po sprawdzeniu prac   okazało się, że  najlepiej  z pułapkami ortograficznymi w kat. kl. IV-VI poradziła sobie: Zuzanna Kuźnik z kl. 5A. Drugie miejsce zajęła: Alicja Wyroślak z kl. 5A. Na trzecim miejscu uplasowała się: Weronika Pacholik z kl. 5A. W kategorii II tytuł Mistrza Ortografii  2021 zdobyła:  Dominika Szymczak z kl. 8C. Drugie miejsce zajął: Szymon Dołomisiewicz z kl. 8C, a trzecie: Nikodem Płodzik z kl. 8C.  Wszystkim uczestnikom  konkursu gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach zmagań z ortografią.

Natalia Wójcik – organizator konkursu