Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ten dzień poprzedzony był tygodniowym przygotowaniem i upłynął na różnych aktywnościach związanych z tabliczką mnożenia.

Uczniowie klas drugich i trzecich tworzyli plakaty, rozwiązywali łamigłówki, ćwiczyli tabliczkę mnożenia w aktywny sposób.

W finałowym dniu patrole egzaminacyjne złożone z uczniów klas starszych – ekspertów tabliczki mnożenia – odpytywały uczniów i pracowników szkoły z jej znajomości. W klasach trzecich odbył się konkurs, który miał na celu wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli za zadanie wykonać działania mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Poza bezbłędnym rozwiązaniem liczył się najkrótszy czas wykonania. Wśród uczestników wyłoniono finalistów.

Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Radosław Bazanek z klasy 3a, I Wicemistrzynią została Varvara Tryfonkova z klasy 3c, II Wicemistrzem został Maksymilian Kosiń z klasy 3a. Gratulujemy zwycięzcom!

Oto fotorelacja z tego wydarzenia: