Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

W piątek, 23 kwietnia 2021 r. odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, zapalonym podróżnikiem, kolekcjonerem starych komputerów, człowiekiem wielu pasji.
Spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”, wypełnione wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami, uzupełnione o doświadczenie naukowe strzelającej piorunami kuli plazmowej.
Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie, dzieci chętnie odpowiadały na pytania autora i same też zadawały wiele pytań. Dowiedziały się co to jest synestezja i kto może mieć taką moc?

Detektywistyczna lektura szkolna „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz jej kontynuacja, nietuzinkowa „Gwiazda Blachonosego” z serii: Detektywi na kółkach, a także ciekawostki z dziedziny nauki i eksponaty zaprezentowane podczas spotkania, okazały się strzałem w dziesiątkę w promocję dziecięcego czytelnictwa.

Dzieci były usatysfakcjonowane spotkaniem, które niespodziewanie nie obyło się bez niewielkich problemów technicznych, ale w bezpiecznych i dogodnych dla nich warunkach.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wkład finansowy i wsparcie tej inicjatywy.