Relacja z wyjścia klasy 7b na musical pt. „Romeo i Julia 3D” w dniu 31.03.2022

Opublikowany

31 marca 2022 roku, klasa 7b po długich oczekiwaniach wybrała się na musical „Romeo i Julia 3D” do teatru Studio Buffo. Wydarzenie w całości zostało zorganizowane przez Rodziców uczniów.

Musical jest unowocześnioną adaptacją słynnego szekspirowskiego dramatu o ponadczasowej tematyce, czyli miłości, przyjaźni i marzeniach, ale również braku zrozumienia i porozumienia młodych ze światem dorosłych, sporach o władzę i pieniądze, które prowadzą do wielkiej tragedii- śmierci zakochanych nastolatków. Sztuka dotyka również problemu uzależnienia ludzkości od cyberprzestrzeni. Telefon komórkowy jest nieodzownym rekwizytem prawie każdego artysty. Musical rozpoczyna się sceną, w której aktorzy wpatrzeni są w wyświetlacze swoich smartfonów, a Romeo, zanim poznał Julie, jest bezgranicznie zakochany w wirtualnej dziewczynie, Rozalinie.  Czyż takie obrazy nie są nam znane?

W spektaklu tradycyjna scenografia została zastąpiona obrazem 3D, dzięki czemu mała scena teatru zamieniła się w wspaniałe trójwymiarowe widowisko. Wydarzenie obfitowało w różnorakie efekty specjalne i nieoczekiwane zwroty akcji. Uczniowie mogli podziwiać motocykle (również w powietrzu), sceny walk ulicznych oraz romantyczne spotkania zakochanych, młodych ludzi. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie instalacji multimedialnych z wykorzystaniem wielkoformatowych ekranów i kurtyn wodnych, dysz efektownych i gejzerów. Dlatego widzowie w pierwszych rzędach otrzymywali płaszcze przeciwdeszczowe 🙂

Każdy młody widz znajdzie tu dla siebie ulubiony typ muzyki: od głośnych, dansowych kawałków przez hip-hop po długie, liryczne ballady.

Niewątpliwie „Romeo i Julia 3D” jest godne polecenia nie tylko ze względu na fakt, iż nawiązuje do lektury szkolnej, ale przede wszystkim ze względu na niebanalny pomysł ukazania dramatu pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać i słuchać się.