Projekty edukacyjne w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w klasach 1-3

13 marca uczniowie z klas 1A i 1B uczęszczający do Świetlicy odwiedzili Bibliotekę Szkolną. Podczas spotkania wysłuchali utworu pt. Dziewczynki latają wysoko zakupionej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Następnie opowiadali o swoich wrażeniach na temat książki, a także o własnych marzeniach i planach, kim chcą zostać w przyszłości.

Klasa 3C w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022 wykonała jako projekt edukacyjny ilustracje do „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Uczniowie zapoznali się z opowiadaniami i zilustrowali wybrane przygody.

Klasa 3A w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022 wykonała jako projekt edukacyjny ilustracje do „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie zapoznali się z lekturą oraz sporządzili ilustracje do ulubionych fragmentów.

Klasa 3B w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022 wykonała jako projekt edukacyjny ilustracje do „Piaskowego Wilka”. Uczniowie zapoznali się z wybranymi opowiadaniami i zilustrowali je.

Klasa 1B w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022 wykonała projekt edukacyjny „Ilustracje do wierszy J. Brzechwy”. Uczniowie zapoznali się z twórczością poety, a następnie sporządzili ilustracje

Klasa 1A w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022 wykonała projekt edukacyjny „Ilustracje do wierszy J. Tuwima”. Uczniowie wysłuchali wierszy i wykonali do nich ilustracje

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022 klasa 2 C wykonała projekt edukacyjny „Ilustracje do wybranych baśni braci Grimm”. Uczniowie zapoznali się z baśniami i ozdobili je pięknymi ilustracjami.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022 klasa 2 B zrealizowała projekt edukacyjny „Ilustracje do wybranej baśni H. Ch. Andersena”.

Uczniowie przeczytali baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Latający kufer”, następnie wykonali do niej ilustracje.

Uczniowie z klasy 2 A uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Ilustracje do wierszy Marii Konopnickiej” w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2022.

Klasa wysłuchała wierszy, a na ich podstawie powstały ilustracje, które złożyły się na album.