/> /> /> />

Literacki Detektyw

Uwaga, zaczynamy! Co jakiś czas na stronie szkoły będą ukazywały się zagadki literackie. Karteczkę z poprawnym rozwiązaniem, podpisaną w sposób: imię/nazwisko/klasa, należy dostarczyć do pani Marii Kominek do piątku 16.09. Wśród uczestników, którzy rozwiążą łamigłówkę, zostaną rozlosowani zwycięzcy. Otrzymają oni nagrody książkowe.

Zagadka klasy 7, 8
Chodzi o  pewien utwór literacki składający się z kilku części. Mały problem pojawia się z ich numeracją. Pierwsza część jest tak naprawdę drugą, a na przykład druga oznaczona jest numerem czwartym. Do tego tajemnicza liczba 40 i 4 to do dziś nierozwiązana zagadka. Tytuł  oznacza pewne dawno zapomniane święto… O jaką książkę chodzi?

Zagadka klasy 4, 5, 6
Zdarzyło Ci się kiedyś coś zgubić np. guzik? Jeden z bohaterów tej książki ciągle ich poszukiwał. Miał już nawet całkiem pokaźną kolekcję. Jednak ta historia nie kończy się dobrze. Tym razem to zły bohater zwycięża i niszczy wszystko za pomocą pewnej bardzo kapryśnej lalki. I chociaż pewnie wielu uczniów ucieszyłoby się, gdyby ich szkoła nagle zniknęła, w tej książce zdarzyło się odwrotnie. Na szczęście przynajmniej guzik się odnalazł…O jaką książkę chodzi?

Książki do wygrania:
J. Suchecka Young power-klasy 7,8