/> /> /> />

Finał akcji Rowerowy Maj

Akcja Rowerowy Maj dobiegła końca. Dziękujemy uczestnikom za aktywność i zapraszamy do wzięcia udziału w podsumowaniu tegorocznej edycji.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Serdecznie zapraszamy Was i Wasze dzieci na Piknik Ekologiczny, podczas którego oficjalnie zakończymy tegoroczną kampanię Rowerowy Maj dla klimatu. Piknik odbędzie się 18 czerwca 2022 r. na terenie przyległym do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1.

W trakcie Pikniku wręczymy główne nagrody dla najaktywniejszych klas i grup z najaktywniejszych placówek uczestniczących w kampanii. Wręczone zostaną także nagrody dla laureatów miejskiego konkursu informatycznego na animację komputerową „Rowery-ekologia i bezpieczeństwo”.

Na gości Pikniku będą czekały liczne atrakcje, w tym przygotowane przez Partnerów tegorocznej kampanii– gra terenowa organizowana przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy, spacery przyrodnicze prowadzone przez przedstawiciela Lasów Miejskich, czy warsztaty z robotyki. Będzie można aktywnie spędzić czas korzystając ze sprzętu sportowego, gier planszowych, animacji. Będzie też można odpocząć na leżakach, kocach piknikowych w zielonej przestrzeni wokół Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

Sam piknik poprzedzony będzie wspólnym przejazdem rowerowo-hulajnogowo-rolkowym, który rozpocznie się o godz. 11.00 w Parku Agrykola.

Harmonogram Pikniku:

11.00 Wspólny przejazd na rowerach, rolkach, hulajnogach

12:00 Rozpoczęcie Pikniku Ekologicznego w Pawilonie Edukacyjnym Kamień

12:45 Ogłoszenie wyników kampanii i wręczenie nagród

13:30 – 17:30 Gra terenowa i spacery przyrodnicze oraz inne atrakcje i animacje przygotowane przez Partnerów Kampanii, m.in.:

  • wyzwania zespołowe
  • warsztaty z robotyki
  • pokazy trików
  • zabawy taneczne
  • mini kącik dla maluchów
  • bezpłatny serwis rowerowy

18:00 Zakończenie Pikniku Ekologicznego

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pikniku oraz poprzedzającym go wspólnym aktywnym przejeździe, który wystartuje z Parku Agrykola i dojedzie ulicami Warszawy do Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Będzie kolorowo, aktywnie i w zgodzie z naturą!

Zespół Rowerowego Maja