/> /> /> />

Europejski Dzień Języków

26 września po raz kolejny obchodzony był Europejski Dzień Języków. W naszej szkole nauczyciele języka angielskiego i języka hiszpańskiego przygotowali ciekawe propozycje, a zaczęliśmy 20 września. Proste zwroty w różnych językach rozwieszone w szkole dały uczniom możliwość   sprawdzenia się i były zarazem fajną podróżą językową. 

Dekorowanie drzwi do sal lekcyjnych w barwach swojego kraju mogło wydawać się niemałym wyzwaniem . Jednak uczniowie poradzili sobie świetnie, nieograniczona inwencja twórcza przyniosła  oczekiwane efekty. 

Muzyka jest bardzo ważnym elementem tożsamości narodowej. W poniedziałek 25 września podczas przerw, społeczność szkolna miała możliwość słuchania utworów muzycznych z różnych krajów. Zarówno szlagiery jak i utwory mniej znane nie stanowiły problemu w odgadnięciu skąd pochodzą.

Podsumowaniem tegorocznego Europejskiego Dnia Języków był dzień zagadek (26 września). Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć na terenie szkoły kody QR, zeskanować je i odpowiedzieć na pytania. Odpowiedzi zbierane były do kartonu, z którego wylosowani zostali zwycięzcy:

Antonina Węgrzyn kl. 7b 
Tomasz Wasiuk kl. 8b  
Maja Wójcicka kl. 5b 
Varbara Globenko kl. 7a 
Kacper Piętka kl. 4c 
Nina Majsterek kl. 8b 
Szymon Anyszewski kl. 7a 
Szymon Kołyska kl. 6b 
Maks Chmielewski kl. 8b 
Hania Bielińska kl. 8b