/> /> /> />

Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki

Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki 

Projekt, w którym wzięli uczniowie klas I -III ma na celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, a także zachęcanie rodziców do czytania dzieciom. Projekt integruje zespół klasowy. 

Na początku października dzieci obejrzały film będący wstępem do projektu, ulepiły z plasteliny Czytusie, które towarzyszą im podczas pracy. 

Spotkanie z lekturą trwa od kilku tygodni. Poszczególne przygody skarpetek czytane były przez wychowawczynię, uczniów, starsze koleżanki oraz zaproszonego gościa- ciocię Hani, Panią Martę. Po zapoznaniu się z przygodami głównych bohaterów, uczniowie z ochotą przystąpili do wykonywania zadań w Lekturniku. Wykonały również skarpetkowe zakładki, postacie ze skarpetek oraz wspólnie przygotowały plakat zachęcający do przeczytania książki, który zawiesiły na korytarzu klas I-III. 

A oto relacja z modułu I: 

Klasa IIa zakończyła I moduł projektu „Czytam z klasą…” Dzieci otrzymały potwierdzenie jego realizacji. Następnie przystąpiły do II modułu projektu czytelniczego. Tym razem należało wybrać lekturę, której bohaterem były zwięrzeta. I tak wybór padł na książkę pt. „Cukierku, ty łobuzie”. W klasie został zorganizowany konkurs pięknego czytania fragmentów lektury. Zorganizowano też zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, którą przekazano do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa. Dzieci podczas zajęć pracowały też z LEKTURNIKIEM. Przed nimi jeszcze mnóstwo atrakcji. 

Spotkanie z lekturą „Detektyw Pozytywka”

Klasa 2a zakończyła realizację III, a zarazem ostatniego modułu projektu czytelniczego „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki”. Realizacja tego modułu odbyła się w ekstremalnie trudnych warunkach ze względu na zawieszenie zajęć w szkole. Dzieci samodzielnie zapoznały się z treścią lektury „Detektyw Pozytywka”. Wykonały plakaty i prezentacje dotyczące autora książki Grzegorza Kasdepke. Wykorzystując dostępne w domu materiały stworzyły sylwetkę tytułowego bohatera. Przysłowiową wisienką na torcie był pokaz mody detektywistycznej. Ogromne podziękowania należą się uczniom, ale także rodzicom za wspieranie swoich dzieci w podjętych działaniach. Realizacja tego modułu bez Państwa pomocy byłaby niemożliwa.