Warsztaty lingwistyczno-matematyczne „Węgierskie zagadki” w Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej

Nasza szkoła od wielu lat aktywnie współpracuje z Instytutem Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. W końcu nie na darmo nosi imię najsłynniejszego poety węgierskiego okresu romantyzmu, Sándora Petőfiego 🙂 W celu pielęgnowania tej pięknej tradycji uczniowie klasy 7b zostali zaproszeni przez Instytut na warsztaty lingwistyczno- matematyczne, pt. „Węgierskie zagadki”. Wyjście odbyło się 04.10.2023.

Uczniowie uczestniczyli w cyklu zabaw z językiem węgierskim poprowadzonych przez pracownika Uniwersytetu Warszawskiego, celem których było odkrywanie zasad gramatycznych oraz słowotwórczych. Dzieci uczyły się również liczyć oraz wykonywać proste działania matematyczne w języku węgierskim. Było dużo śmiechu, główkowania i łamania języka 🙂

Warsztaty zakończyły się quizem z nagrodami. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci węgierskich wytrawnych bułeczek z serem- pogaczy.