/> /> /> />
Kodowanie na dywanie

Uczymy dzieci programować

W 2018/2019 roku szkolnym klasa Ia bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Uczymy dzieci programować”. Jest to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Programowanie wplatane jest w codzienne aktywności dydaktyczne. W ramach programu, dzieci biorą udział w różnego rodzaju wyzwaniach: Godzina kodowania, Code Week, Tydzień z technologią, Dzielmy się radością programowania. 

Zabawy z kodowaniem. To kolejny rok naszej przygody z programowaniem. Kodowanie towarzyszy nam podczas codziennych zajęć: kodujemy informacje, tworzymy gry planszowe, „piszemy” dyktanda graficzne. Jest przy tym mnóstwo radości. W 2019/2020 roku szkolnym dzieciaki z kl. II a, pod czujnym okiem p. Beaty Mięsak, rozpoczęły kolejną przygodę z nauką kodowania. 

Uczniowie z klasy 2a  wzięli w kolejnym Europejskim Tygodniu Kodowania- Code Week. To oddolna inicjatywa, w ramach której świętuje się kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie oraz inne działania związane z technologią. W dniach 5-20 października na mapie Europy zostały utworzone wydarzenia umożliwiające wykonanie zadań zwiazanych z kodowaniem. Byliśmy jedną z ponad 15 tysięcy szkół w Polsce, w której obchodzono Code Week.

Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym gronie. Czas radości, czas bycia razem, pachnącej choinki i prezentów. Przygotowując się razem z dziećmi na ten radosny czas  wykonaliśmy KALENDARZ ADWENTOWY z zadaniami z kodowania na każdy dzień. Wykorzystaliśmy elementy kodowania tak, żeby połączyć tradycję z nowocześnością. Był więc zakodowany łańcuch choinkowy, zakodowana choinka, renifery, bombki. Na zajęciach wykorzystaliśmy ulubione przez dzieci memory, matę do kodowania oraz matę wirtualną. Kodowaliśmy zarówno na dywanie, jak też w sali komputerowej. 

Zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiego Programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. Klasa 2a otrzymała certyfikat, a każdy uczestnik programu- pamiątkowy dyplom. Przed nami V edycja