czytam z klasa-logo

Projekt edukacyjny „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Klasa 3a przystąpiła w tym roku szkolnym do II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI. Projekt uzyskał patronat honorowy MEN. Jego głównym założeniem jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3.

Klasa 3a zakończyła II moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego CZYTAM Z KLASĄ- LEKTURKI SPOD CHMURKI. Podczas kilku tygodni uczniowie wykonali szereg zadań związanych z projektem. W sali zagościły zimowe dekoracje wykonane przez dzieci. W ramach projektu zostały wykonane lapbooki podsumowujące pracę z lekturą. Stała się ona się inspiracją do podejmowania działań o charakterze ekologicznym. Po obejrzeniu filmu SEGREGUJEMY ODPADY uczniowie wykonali eko bałwanki.