Program „LINGOS”

Opublikowany

Od października 2020r. Szkoła Podstawowa 132 bierze udział w internetowym programie wspomagającym naukę języków obcych Lingos. Nauka słówek dwóch klas trzecich 3a i 3c jest koordynowana przez p. Magdalenę Gałach.

Aplikacja Lingos umożliwia szybką i skuteczną naukę słówek. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Lingos powtarzają je w domu. Dzięki tej aplikacji uczniowie efektywnie, z przyjemnością i w nowoczesny sposób uczą się nowych słówek. Dzięki systematycznym powtórkom uczniowie osiągają lepsze efekty, zapamiętują więcej i na dłużej. Do wszystkich słówek i wyrażeń dostępne są profesjonalne nagrania.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia poradzi sobie z nią każde dziecko. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych.

Uczestnictwo w Programie Lingos daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://lingos.pl/

W roku  szkolnym 2021/2022 nasza szkoła ponownie uczestniczy w programie Lingos -bezpłatna strona internetowa do nauki słówek. Pod pod opieką p. Magdaleny Gałach uczniowie kl. 3a mają możliwość systematycznego przyswajania słownictwa przy użyciu nowoczesnych technologii.