Ogólnopolski Projekt Edukacyjny EUROPA I JA

Celem projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów europejskich, pozyskiwanie nowych informacji na temat kultury innych państw, zdobywanie doświadczenia i rozwijanie zainteresowań oraz doskonalenie pracy w grupie podczas wykonywania zadań.

Klasa 3a w tej edycji projektu poznaje Hiszpanię.

Warsztaty flamenco zorganizowane przez P. Kamilę-mamę Ignacego z kl. 3a były niesamowitym przeżyciem kulturalnym.

Kolejne spotkanie z klimatyczną Hiszpanią. Tym razem Helenka i Kuba zaprosili swoich kolegów i koleżanki do świata fauny i flory. Była też degustacja fig i pomarańczy.

Olek, Maks i Tomek wtajemniczyli wszystkich w arkana kuchni hiszpańskiej. Zapachy przypraw oraz smaczne churrosy to tylko nieliczne atrakcje.

Uczniowie poznali symbole narodowe tego kraju, bohaterów filmowych,  nauczyli się podstawowych hiszpańskich słówek oraz wykonali słownik obrazkowy. Dzięki prezentacji wykonanej przez Hanię, Jankę i Wiktorię „udali się” na krótkie,  wirtualne wakacje.

Przed nimi jeszcze mnóstwo atrakcji.