Czytam z klasą – lekturki spod chmurki, edycja IV – Podróżowanie przez czytanie

Moduł II

Klasa 2a zakończyła realizację II modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą…” PODRÓŻE PO ŚWIECIE.

Dzieci poznały bohaterów lektury „Zaczarowana zagroda”. Wykonały szereg zadań nawiązujących do treści książki. Lektura stała się inspiracją do tworzenia prac plastycznych i literackich.

Moduł I

Uczniowie kl. 2a rozpoczęli przygodę z lekturą J. Grodek „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” .

Podczas jej omawiania przygotowali lekturniki, w których zapisywali najważniejsze wydarzenia związane z książką.

W grupach wykonali gry planszowe, które wykorzystane zostały podczas klasowego turnieju gier. W klasie odbyła się sesja fotograficzna, do której dzieci bardzo starannie się przygotowały. Na chwilę zamieniły się w naukowców, w tym również w samą Marię Skłodowską- Curie.

Podsumowaniem lektury było wykonanie leporello. Po zrealizowaniu I modułu klasa 2a otrzymała certyfikat jego ukończenia.

Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie kolejnego modułu.

_________________________

Klasa 2a po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.  Tegoroczna, IV edycja projektu nosi tytuł PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE i jest świetną zabawą, dzięki której uczniowie pogłębią wiedzę nt. wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Projekt wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/23.