^Do góry
  
  
  

logo LS

Penfriends from Cambridge

logo etwinning

instaling

2061659
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
146
1528
7625
23385
2061659

Twoje IP: 3.228.220.31

Wydarzenia

Odkrywamy tajemnice kultury żydowskiej

בוקר טוב, czyli „dzień dobry” w języku hebrajskim. Chętni uczniowie z naszej szkoły, dzięki p. Izabeli Radziuk-Śliwińskiej (nauczycielce z Gdyni), zostali zaproszeni do odkrycia tajemnic kultury żydowskiej. Zwyczaje, muzyka, alfabet hebrajski oraz słowa „diaspora”, „szabat” to tylko zarys tego, czego dowiedzieliśmy się podczas lekcji. Poznaliśmy niezwykłe ciekawostki na temat kultury żydowskiej: kuchnia koszerna, działanie windy szabatowej, „czytanie” książki przez idącego mężczyznę. Już wiemy dlaczego tak jest! Nie pominęliśmy również trudnych tematów, wirtualnie odwiedziliśmy Yad Vashem.

A dzięki zobaczyliśmy piękno i różnorodność innych kultur, a także wiemy w jakie dni planować podróż do Izraela.Największe skarby Ameryki Północnej nie są zgromadzone w galeriach sztuki czy w skarbcach narodowych, ale na łonie natury. USA mają aż 59 parki narodowe, a każdy z nich jest wyjątkowy. Pani Justyna Robakowska opowiedziała nam o najciekawszych parkach USA. Mogliśmy usłyszeć o niezwykłych zwierzętach, roślinach. To była niezwykła, szkoda że tylko ….. wirtualna podróż.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 132 Rights Reserved.