instaling

2061659

Twoje IP: 3.228.220.31

Odkrywamy tajemnice kultury żydowskiej

בוקר טוב, czyli „dzień dobry” w języku hebrajskim. Chętni uczniowie z naszej szkoły, dzięki p. Izabeli Radziuk-Śliwińskiej (nauczycielce z Gdyni), zostali zaproszeni do odkrycia tajemnic kultury żydowskiej. Zwyczaje, muzyka, alfabet hebrajski oraz słowa „diaspora”, „szabat” to tylko zarys tego, czego dowiedzieliśmy się podczas lekcji. Poznaliśmy niezwykłe ciekawostki na temat kultury żydowskiej: kuchnia koszerna, działanie windy szabatowej, „czytanie” książki przez idącego mężczyznę. Już wiemy dlaczego tak jest! Nie pominęliśmy również trudnych tematów, wirtualnie odwiedziliśmy Yad Vashem.

A dzięki zobaczyliśmy piękno i różnorodność innych kultur, a także wiemy w jakie dni planować podróż do Izraela.Największe skarby Ameryki Północnej nie są zgromadzone w galeriach sztuki czy w skarbcach narodowych, ale na łonie natury. USA mają aż 59 parki narodowe, a każdy z nich jest wyjątkowy. Pani Justyna Robakowska opowiedziała nam o najciekawszych parkach USA. Mogliśmy usłyszeć o niezwykłych zwierzętach, roślinach. To była niezwykła, szkoda że tylko ….. wirtualna podróż.