19547

Twoje IP: 54.166.186.79

GIODO

Szkoła Podstawowa nr 132 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” jest przedsięwzięciem realizowanym pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka od roku 2009 przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Gliwicki Ośrodek Metodyczny. Podstawowym celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli, szkół podstawowych oraz gimnazjów o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

W ramach realizacji Programu odbyły się lekcje przedmiotowe oraz wychowawcze z tematyką poruszające problem bezpieczeństwa w Internecie i ochrony danych osobowych.

Nasza szkoła włączyła się również w obchody Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych(28.01.2013 r. ). Uczniowie klasy 6 w dniu 25.01.2013r. zaprosili uczniów z klas młodszych na przedstawienie „Jestem bezpieczny w Internecie”. Poprzez udział w Programie chcemy wdrożyć uczniów naszej szkoły do świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

GIODO