^Do góry
  
  
  

logo LS

Penfriends from Cambridge

logo etwinning

instaling

1937689
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
547
2875
6279
6279
1937689

Twoje IP: 34.231.21.83

Logowanie

Wycieczka klasy 4C do Piekarni “Grzybki”.

  

          31 maja uczniowie klasy 4c z okazji Dnia Dziecka odwiedzili piekarnię „Grzybki”.
Już od samego progu czuć było wspaniały zapach świeżo pieczonego chleba. Na miejscu poznaliśmy sposób powstawania wypieków, właściwości składników wchodzących w skład wyrobów piekarskich, obejrzeliśmy film, odwiedziliśmy halę produkcyjną, gdzie mogliśmy podejrzeć na czym polega praca  piekarzy oraz zobaczyć olbrzymie maszyny, które zwykle oglądamy jedynie na ilustracjach. Zobaczyliśmy  jak powstaje pieczywo oraz jak wygląda żywy, ciągle rosnący  naturalny zakwas, który codziennie jest “karmiony” i pielęgnowany. Poczęstowano nas także różnymi rodzajami pieczywa. Oprócz tylu atrakcji  uczestniczyliśmy też w zajęciach warsztatowych. Przebrani w piekarskie stroje mogliśmy  poczuć się jak prawdziwi piekarze  przygotowując swoje wypieki zarówno z ciasta przygotowanego samodzielnie jak i z gotowego ciasta dostarczonego prosto z piekarni. Opuszczaliśmy piekarnię z własnoręcznie wypieczonym pieczywem i pierniczkami.
To była bardzo fajna wycieczka, za co serdecznie dziękujemy piekarni “Grzybki”.

 

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6
7
7 7

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 132 Rights Reserved.