Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w międzynarodowym projekcie wymiany korespondencji w języku angielskim Penfriends from Cambridge. Celem programu jest rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznawanie kultury innych krajów oraz zawieranie międzynarodowych przyjaźni poprzez wymianę korespondencji z uczniami z różnych części świata. Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny, a listy będziemy pisać i odczytywać mniej więcej raz na trzy miesiące. Nad całością projektu czuwa i całą pracę oraz zaangażowanie uczniów nadzoruje koordynator - nauczycielka języka angielskiego - pani Magdalena Gałach.

W I semestrze nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w Chorwacji i we Włoszech. Uczniowie klasy IVc oraz IVe przygotowali kartki na temat swojego miejsca zamieszkania. W styczniu otrzymaliśmy drogą pocztową pierwszą w tym roku szkolnym paczkę z kartkami ze szkół partnerskich z Chorwacji i Włoch. Uczniowie oczekiwali z niecierpliwością na pierwsze przesyłki. Gdy już je otrzymaliśmy, wszyscy byli podekscytowani i z uśmiechem na twarzy czytali treść kartek od nowych zagranicznych przyjaciół.

1196194
1196194