V Edycja Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

Już od pięciu lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, który jest skierowany do uczniów klas piątych, warszawskich szkół podstawowych.

W tym roku w konkursie, wzięło udział 100 uczniów z 50 podstawówek. Piątoklasiści mieli za zadanie, wykazać się umiejętnością wzywania służb ratunkowych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i znajomością przepisów ruchu drogowego. Podzielony na trzy etapy konkurs, cieszył się dużym zainteresowaniem.

Pierwsza część rozgrywała się w szkołach – gdzie wyłoniono dwuosobową drużynę, która reprezentowała ją w kolejnych etapach: podczas testu wiedzy, składającego się z 30 pytań obejmujących tematykę związaną z działalnością Straży Miejskiej, prezentacji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, przy praktycznym sprawdzeniu wiedzy podczas zajęć w Miasteczku Ruchu Drogowego. Zespoły miały też przygotować pracę plastyczną, tematycznie związaną z bezpieczeństwem.

11 kwietnia o godz. 10.00 w Teatrze Kamienica przy al. Solidarności 93, odbyło się uroczysta zakończenie V Edycji Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Wszyscy, którzy podjęli niełatwe wyzwanie, zostali nagrodzeni. Poza tym każdy uczeń, miał możliwość wzięcia udziału w losowaniu roweru górskiego oraz zaproszeń dla całej klasy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także zwiedzaniu Warszawskich Filtrów.

Z Dzielnicy Wola do III etapu przeszły dwie szkoły. Pierwsza Szkoła Podstawowa nr 238 uczniowie: 1.Zuzia Michalczyk 2. Maciej Noceń, opiekun Beata Gniadek oraz Szkoła Podstawowa nr 132 uczniowie 1.Marcel Pietrasik, 2. Joanna Sobierajska, opiekun Elżbieta Sroka. Pan Adam Hać Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola wręczył uczniom nagrody. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Renata Kaznowska Wiceprezydent m.st. Warszawy (Zdjęcia w załączniku) Wszyscy laureaci konkursu podczas gali otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk władz miasta, Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz partnerów konkursu..

Zwycięzcami V Edycji Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie” zostali:

Miejsce I

Dzielnica Wawer

    Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 Szkoła Podstawowa nr 128

Uczniowie: 1. Agnieszka Seta , 2. Jan Stachowiak

Opiekun: Marcin Kuźma

Miejsce II

Dzielnica Ochota

Szkoła Podstawowa nr 23 im Edwarda Szymańskiego

Uczniowie: 1. Mateusz Bednarczyk, 2. Karol Machul

Opiekun: Anna Łaskarzewska

Miejsce III

Dzielnica Ursynów

Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara

Uczniowie: 1. Maria Nikonowicz, 2. Łukasz Fąfara

Opiekun: Ewa Mamcarz

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!

 

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5

1137804
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
611
1195
1806
31453
1137804

Twoje IP: 34.230.84.215